FINÁLE SVATOJÁNSKÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU S HVĚZDAMI KONCERTNÍCH PÓDIÍ | Otavská svatojánská společnost

FINÁLE SVATOJÁNSKÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU S HVĚZDAMI KONCERTNÍCH PÓDIÍ

Nabídka

Svatojánský festival

 

Půjčovna lodí

Finále Svatojánského hudebního festivalu s hvězdami koncertních pódií

Svatojánský Hudební festival 2019 vstupuje do své závěrečné části.

Po úspěšných a zcela vyprodaných koncertech jsme se rozhodli uspořádat závěrečné koncerty v již tradičních místech, na kterých jsme hráli v minulých ročnících. 20. srpna v Nezamyslicích přivítáme světově proslulou harfenistku Kateřinu Englichovou a mladou nadějnou sopranistku Karolínu Žmolíkovou. S nimivystoupí protagonista a garant festivalu kytarista Lubomír BrabecNetradiční spojení harfy, kytary a zpěvu v podání renomovaných umělců slibuje velký zážitek, který umocní prostředí nádherného nezamyslického kostela Nanebevzetí Panny Marie dominujícímu celému pošumaví.

V programu kromě jiného zazní Smetanova Vltava v dobové úpravě pro harfu, Dvořákovy Biblické písně a španělské skladby Enriqua Granadose. Ve stejném obsazení a se stejným programem vystoupí umělci v neděli 25.srpna v 17.00 v Kolinci v kostele sv. Jakuba Většího.

Již tradičním místem Svatojánského festivalu je koncert v Klenčí pod Čerchovem. V letošním roce na něm vystoupí sólista berlínské fiharmonie hobojista Vilém Veverka. Koncert se uskuteční 23.srpna v kostele sv Martina v Klenčí od 19 hodin. O Vilémovi Veverkovi kritika mluví vždy jen v superlativech a tak jeho fenomenální výkony zaručují koncert vrcholné světové úrovně.

Zářijový závěr festivalu patří katedrále kladrubského kláštera, která je hluboce spjata skultem sv. Jana Nepomuckého. Těsně před svátkem sv. Václava rozezní prostory chrámu baryton Daniela Hůlky. Sobotní koncert v katedrále kláštera Kladruby u Stříbra je 21.září od 17 hodin. Jistě bude vyvrcholením a důstojným ukončením festivalu pořádaného pod patronací Jeho Eminence Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského.

www.JanNepomucky.cz

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ