SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA | Otavská svatojánská společnost

SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA

Nabídka

Svatojánský festival

Půjčovna lodí

Stefan Margita, Alžběta Poláčková, Žofie Vokálková, Collegium Českých Filharmoniků s Lubomírem Brabcem na Svatojánském hudebním festivalu 2020

Festival pod záštitou Jeho Eminence Dominika kardinála Duky

I v letošním roce, přes všechny potíže s pandemií, se s malým zpožděním a v omezené míře, rozezní šumavským předhůřím tóny Svatojánského hudebního festivalu. Legendární kytarista Lubomír Brabec je opět hlavním protagonistou již šestého ročníku nejvýznamnějšího hudebního festivalu v jihozápadních Čechách “Svatojánský hudební festival 2020“. V jeho průběhu pořadatelé nabídnou posluchačům opravdové koncertní lahůdky a interprety skutečně světové pověsti. Festival pořádá Otavská svatojánská společnost, která byla organizátorkou stavby skleněné socha sv. Jana Nepomuckého na ćepickém mostě přes řeku Otavu, která se stala cílem mnoha turistů v našem kraji.

První, jakoby prolog festivalu, zazní kytarový recitál Lubomíra Brabce v kostele Nejsvětější Triojice při poutí v Srní 15.srpna od 17.00 hodin (https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/21535-lubomir-brabec-kytarovy-recital ).

Tradičním místem festivalu je kostel Nanebevzetí Panny Marie v Nezamyslicích. Letos 22.srpna bude koncert skutečně impozantní, se slavným tenoristou světového jména, sólistou Metropolitní opery v New Yorku Stefanem Margitou. (https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/21536-stefan-margita-lubomir-brabec )

V září pak na festivalu vystoupí neméně slavná operní diva, sólistka Národního divadla, sopranistka Alžběta Poláčková, která je nežádanější pěvkyní současné české operní scény. Vystoupí za doprovodu vynikající flétnistky Žofie Vokálkové a kytaristy Lubomíra Brabce. Jejich koncerty se uskuteční 13.září v mouřeneckém kostelíku v Anníně a 16.září v Písku v koncertní sále v kostele Nejsvětější Trojice (https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/21537-alzbeta-polackova-zofie-vokalkova-lubomir-brabec )

Závěr festivalu pak bude patřit komornímu orchestru Collegium Českých Fiharmoniků. Soubor tvoří přední hráči České filharmonie a s nimi vedle Lubomíra Brabce vystoupí nadějná kytarová virtuózka, vítězka mnoha soutěží Barbora Kubíková, která zde také pokřtí své první nové CD. Závěrečné koncerty proběhnou 19.září v klášteře Kladruby u Stříbra, který je též spjatý s historií Jana Nepomuckého (https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/21538-collegium-ceskych-filharmoniku ) a 20.září v překrásném kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského kláštera v Praze v místě pobytu, umučení a zjevení prvního svatojánského zázraku. Ve znamení královského almužníka bude, jako každým rokem, tento koncert koncertem charitativním. Lubomír Brabec předá dar nevidomému studentu ve výši 10000,-Kč.

Těsně před svátkem sv. Václava 26. září proběhne jakýsi dovětek za festivalem: kytarový recitál Lubomíra Brabce v pošumavské vísce Bukovník v kostele sv. Václava.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ