KYTARISTA LUBOMÍR BRABEC PŘEDAL DAR SUŠICKÉMU DOMOVU DŮCHODCŮ | Otavská svatojánská společnost

KYTARISTA LUBOMÍR BRABEC PŘEDAL DAR SUŠICKÉMU DOMOVU DŮCHODCŮ

Nabídka

Aktuality

19. června od 20.00 hodin, Sušice - Kostel sv. Václava
20. června od 19.00, Písek, Děkanský kostel Narození Panny Marie
Koncert v Sušici se uskuteční 19.června ve 20.00 hod. v kostele sv.Václava a v Písku ve středu 20. června ve 19:00 hod. v Děkanském kostele.
9 koncertů festivalu navštívilo víc jak 2000 posluchačů | Svatojánský festival má za sebou devět úspěšných koncertů a zbývá jen závěrečný v klášteře Kladruby u Stříbra

Svatojánský festival

 

Půjčovna lodí

Kytarista Lubomír Brabec předal dar sušickému domovu důchodců

Lubomír Brabec předává dar Otavské svatojánské společnosti ředitelce domovu důchodců a starostovi města Sušice Petru Motlovi.
Při předání daru uspořádal L.Brabec v domově důchodců malý koncert, kde též vystoupily děti ze základní umělecké školy v Sušici
 V kostele sv.Jana požehnal čepickým svatojánským zvonkům vikář Nepomucké diecéze Slávek Holý.
Svatojánským zvonkům ze zvonařské dílny Tomášková-Ditrichová se dostalo požehnáno při mši o čtvrté adventní něděli.
 Mikulášký  koncert proběhl v sušickém domově důchodců. Uspořádal jej kytarový virtuóz Lubomír Brabec a kromě něj na něm též vystoupili žáci Základní umělecké školy v Sušici.  Za přítomnosti starosty Petra Motla předal Lubomír Brabec domovu peněžní dar Otavské svatojánské společnosti ve výši 30.000,-Kč. Částka bude použita na nákup zvedacího lůžka pro těžce se pohybující.

Otavská svatojánská společnost vznikla na popud Lubomíra Brabce a byla založena v letošním roce k získání prostředků na vybudování skleněné sochy vodáckého patrona svatého Jana Nepomuckého na mostě přes řeku Otavu v obci Čepice. „Socha, kterou vytvořila sklářka Vladimíra Tesařová z Dobré Vody, již stojí na mostě a čeká na slavnostní odhalení v předvečer svátku svatého Jana. Jedná se o největší skleněnou sochu sv. Jana Nepomuckého na světě, která je navíc jako jediná na světě oboustranně inversní.“říká Lubomír Brabec.

Socha byla postavena bez jakékoliv pomoci Evropské unie.
 Na její realizaci přispěli občané z celé naší vlasti, řada sponzorů a též byl uspořádán na začátku léta na hradě Rábí benefiční koncert Gabriely Beňačkové, Pavla Šporcla, Karla Vágnera, Lucie Výborné a Lubomíra Brabce. Seznam všech dárců a partnerů i veškeré informace o soše si můžete přečíst na www.JanNepomucky.cz . Cílem sdružení je dlouhodobě pečovat o Svatojánskou památku a navázat na tradici české národní identity a znovu obnovit kult Sv.Jana Nepomuckého v souvislosti s ostatními zemskými patrony.

Jako další a neméně významnou část své činnosti si společnost dala za úkol se též věnovat ve znamení královského almužníka o charitativní aktivity. Proto z částky, která byla věnována na stavbu sochy rovněž přispívá na nákup potřeb pro sušický domov pro staré lidi. „Jsem hrdý, že socha nejenom stojí na svém místě, ale že dokáže i pomoci potřebným lidem. Rád bych všem, kteří přispěli a kteří pomohli,co nejsrdečněji poděkoval. Přeji Vám požehnané Vánoční svátky“, říká předseda Otavské svatojánské společnosti
Lubomír Brabec    

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ