VLADIMÍRA TESAŘOVÁ | Otavská svatojánská společnost

VLADIMÍRA TESAŘOVÁ

Nabídka

Aktuality

19. června od 20.00 hodin, Sušice - Kostel sv. Václava
20. června od 19.00, Písek, Děkanský kostel Narození Panny Marie
Koncert v Sušici se uskuteční 19.června ve 20.00 hod. v kostele sv.Václava a v Písku ve středu 20. června ve 19:00 hod. v Děkanském kostele.
9 koncertů festivalu navštívilo víc jak 2000 posluchačů | Svatojánský festival má za sebou devět úspěšných koncertů a zbývá jen závěrečný v klášteře Kladruby u Stříbra

Svatojánský festival

 

Půjčovna lodí

Vladimíra Tesařová

Vladimíra Tesařová (* 1958) je sklářská výtvarnice ze Zbraslavi. Vystavovala v Japonsku, USA, Itálii a v Kanadě. Vytvořila velké skleněné plastiky pro bankovní domy v Praze (Komerční banka na Malostranském náměstí, Česká spořitelna ve Vodičkově ulici). Její tvorba byla ovlivněna na Umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě, když již během studia byly její práce prezentovány na výstavách v Japonsku, USA, Itálii, Belgii a v Kanadě. Velký úspěch sklidila na EXPO Sevilla ’92,

Pro poutní kostel sv. Vintíře v šumavské osadě Dobrá Voda vytvořila skleněný oltář. Oltář je zhotoven ve formě skleněné tavené plastiky z kompoziční skloviny - z tmavě žlutého až zeleného skla, které má stejnou barvu jako šumavské říčky a potoky v období jarního tání Dílo ikonograficky připomíná osobnost patrona kostela blahoslaveného Vintíře a použitím materiálu navazuje na sklářskou tradici Šumavy. Oltářní retabulum je pojednáno jako třídílný reliéf o rozměrech 4,5 × 3,2 m a vážící téměř 4 tuny ve formě skleněné tavené plastiky z kompozičního skla. Celkově má oltář šířku 5 m, výšku 3,5 m a hmotnost 7 tun.

Tvůrkyně oltáře Vladěna Tesařová má se skleněnými plastikami větších rozměrů již velké zkušenosti; zhotovila již několik takových reliéfů. Umělecké objekty ze skla Vladěny Tesařové vyžadují při realizaci neuvěřitelnou trpělivost vzhledem k vysilující práci s křehkým materiálem.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ