SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA | Otavská svatojánská společnost

SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA

Nabídka

Aktuality

19. června od 20.00 hodin, Sušice - Kostel sv. Václava
20. června od 19.00, Písek, Děkanský kostel Narození Panny Marie
Koncert v Sušici se uskuteční 19.června ve 20.00 hod. v kostele sv.Václava a v Písku ve středu 20. června ve 19:00 hod. v Děkanském kostele.
9 koncertů festivalu navštívilo víc jak 2000 posluchačů | Svatojánský festival má za sebou devět úspěšných koncertů a zbývá jen závěrečný v klášteře Kladruby u Stříbra

Svatojánský festival

 

Půjčovna lodí

Svatojánský hudební festival 2018

Gabriela Beňačková, Schola Gregoriana Pragensis, Alžběta Poláčková, Vilém Veverka, Martina Kociánová, Žofie Vokálková a Jaroslav Svěcený s Lubomírem Brabcem na Svatojánském hudebním festivalu 2018


Festival pod záštitou Jeho Eminence Dominika kardinála Duky

Skleněná socha sv. Jana Nepomuckého na Čepickém mostě přes řeku Otavu se stala cílem mnoha turistů v našem kraji. Iniciátorem postavení této sochy byl kytarista Lubomír Brabec. Kytarový mág je také hlavním protagonistou již třetího ročníku nejvýznamnějšího hudebního festivalu v jihozápadních Čechách Svatojánský hudební festival 2018. V jeho průběhu festival nabídne posluchačům opravdové koncertní lahůdky.

Zahajovací koncert se uskutečnil 22. května v Praze, v překrásném kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského kláštera v místě pobytu, umučení a zjevení prvního svatojánského zázraku. Ve znamení královského almužníka byl koncertem charitativním, ve prospěch studentů Konzervatoře Jana Deyla pro nevidomé. Vystoupila Schola Gregoriana Pragensis se svým programem k výročí 100 let české státnosti „Čeští světci v nebeském Jeruzalémě“.

Koncert s naší nejslavnější pěvkyní, legendární Gabrielou Beňačkovou, se uskuteční 19. června v Sušici v kostele sv Václava. Zazní na něm nejenom církevní písně, ale také slavné operní árie, které proslavily pěvkyni po celém světě. Další den, 20. června, vystoupí Gabriela Beňačková s Lubomírem Brabcem v píseckém děkanském kostele Narození Panny Marie se stejným programem. Písecký děkanský kostel Narození Panny Marie se pyšní nádhernou kaplí sv. Jana Nepomuckého, a tak je pro uspořádání svatojánského koncertu jedním z nejvhodnějších míst, nehledě na velkolepou sochu sv. Jana na píseckém gotickém mostě.

V srpnu vystoupí Lubomír Brabec v kytarových recitálech v Chudenicích a Stodě. Program recitálů je zaměřen na hudbu vzniklou v době beatifikace a kanonizace nebo na hudbu spjatou s kultem sv. Jana Nepomuckého.

Festival nezapomíná ani na menší místa. Organizátoři vybrali dva kouzelné kostelíky v klatovském kraji. Jedním z nich je kostel Nanebevzetí Panny Marie v Nezamyslicích a druhým kostel v kolébce sv. Jana v Nepomuku. Vystoupí zde dnes nejžádanější sólistka Národního divadla Alžběta Poláčková za doprovodu kytary Lubomíra Brabce a flétny neméně slavné virtuosky Žofie Vokálkové.

V polovině srpna v překrásném kostele zasvěceném sv. Martinovi v Klenčí pod Čerchovem se též představí Jaroslav Svěcený.

V kostele sv. Jakuba Většího v Kolinci vystoupí mezzosopranistka Martina Kociánová. Mnozí ji znají jako vynikající televizní moderátorku a redaktorku Českého rozhlasu 2. Její zpěv však bude pro mnohé milým překvapením. Její pěvecká kariéra je pozoruhodná! Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru. Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera. Spolu s ní vystoupí i sólista Berlínské filharmonie, hobojový virtuos Vilém Veverka.

Závěrečný koncert bude opět těsně před svátkem sv. Václava, 22. září, v kladrubském klášteře u Stříbra, který je též spjatý s historií Jana Nepomuckého. Vystoupí na něm opět slavný houslista Jaroslav Svěcený a přednese za doprovodu kytary Lubomíra Brabce vrcholně virtuosní skladby Schubertovy, Paniniho a Fernanda Sora.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ