SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA | Otavská svatojánská společnost

SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA

Nabídka

Aktuality

Pavel Šporcl a Lubomír Brabec v úterý 14.června v Písku v Děkanském kostele.
Gabriela Beňačková, Pavel Šporcl, Daniel Hůlka, Martina Kociánová, Jitka Hosprová s Lubomírem Brabcem na Svatojánském hudebním festivalu 2016. Nepomuk, Písek, Kašperské Hory, Hojsova Stráž, Dobrá Voda, Praha, Plasy, Strakonice,…
Rozhovor s Lubomírem Brabcem u příležitosti Svatojánského festivalu.

Svatojánský festival

 

Půjčovna lodí

Čas nejen rychle ubíhá, ale také přináší mnoho nového a překvapivého. 12. května tomu byl právě rok, co v Čepicích na mostě slavnostně odhalil kytarový virtuóz Lubomír Brabec unikátní oboustranný skleněný reliéf sochy sv. Jana Nepomuckého jehož autorkou je sklářka Vladimíra Tesařová. 

Největší skleněná socha na světě sv. Jana, která stojí na mostě v Čepicích má požehnání od samotné jeho excelence arcibiskupa pražského Dominika kardinála Duky, primase českého a jeho excelence mons. Jiřího Paďoura, biskupa českobudějovického.

 Za velmi krátkou dobu, dalo by se říci, hned po jejím slavnostním odhalení, se socha stala velmi vyhledávaným turistickým cílem nejen pro vodáky, kteří splouvají řeku Otavu, ale také pro turisty, kteří přijíždí na kolech, pěšky nebo i autobusem, jelikož ani zájezdy cestovních kanceláří nevynechají toto místo bez povšimnutí. Není dne , aby se u ní nějaká skupinka nezastavila. „Sv. Jan, byť jako skleněná socha, dokáže lidem rozšířit obzory, pomůže najít tu správnou cestu poznání a v mnohých případech i pomáhá ve svízelných životních situací, “ říkají turisté, kteří vyslovují své přání na mostě před sv. Janem a odnášejí si vzpomínku na toto krásné dílo plné síly a víry ve svých fotoaparátech.

Socha sv. Jana na mostě se stala již téhož roku součástí publikace „Sušice, brána Šumavy“. Autoři Jan Kavale a Andrea Staňková v nádherné publikaci ukazují půvaby a krásy předhůří Šumavy.

Letos, na výročí odhalení, byla socha sv. Jana cílem svého putování i pro medvíďata Martínka a Agáty, které jsou v péči známého snad pro všechny děti a dospělé, režiséra a scénáristy Václava Chaloupky, který s nimi natáčí osmnáctidílný seriál o krásách České a Moravské země.. Roztomilá medvědí mláďata vyjeveně kulila svá malá očka a nevěřili byste, jaký měla před sochou sv. Jana respekt! Jako by cítila, že skleněná socha světce má v sobě duši a ukrývá tajemství síly a moci pomáhat všem slušným lidem?

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ