SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA | Otavská svatojánská společnost

SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA

Nabídka

Svatojánský festival

Srní - 21.8.21

Klenčí - 22.8.21

Nezamyslice - 28.8.21

Kozel - 4.9.21

Radnice u Rokycan

Kladruby u Stříbra - 18.9.21

Půjčovna lodí

Svatojánský hudební festival 2021

Houslista Pavel Šporcl, sólistka Národního divadla Alžběta Poláčková , pěvec světového jména Stefan Margita, mezzosopranistka Martina Kociánová, sopranistka Karolína Žmolíková, harfenistka Kateřina Englichová s Lubomírem Brabcem na Svatojánském hudebním festivalu 2021

Festival pod záštitou Jeho Eminence Dominika kardinála Duky

Skleněné socha sv. Jana Nepomuckého na Čepickém mostě přes řeku Otavu se stala cílem mnoha turistů v našem kraji. Inicíátorem postavení této sochy byl kytarista Lubomír Brabec. Kytarový mág je také hlavním protagonistou již třetího ročníku nejvýznamnějšího hudebního festivalu v jihozápadních Čechách: Svatojánský hudební festival 2021. V roce třistaletého výročí beatifikace sv. Jana festival nabídne posluchačům opravdové koncertní lahůdky:
Zahajovací koncert se uskutečnil v Praze, v místě pobytu, umučení a zjevení prvního svatojánského zázraku. Byl to Benefiční koncert, ve znamení královského almužníka byl koncertem charitativním jehož výtěžek byl pro nevidomou zpěvačku. Uskuteční v překrásném kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského kláštera.

Koncert naší světově renomované harfenistky Kateřiny Englichové a se zpěvem Martiny Kociánové a za doprovodu Lubomíra Brabce, se uskuteční 18.srpna v Písku v Děkanském kostele. Písecký děkanský kostel Narození Panny Marie se pyšní nádhernou kaplí sv. Jana Nepomuckého, a tak je pro uspořádání Svatojánského koncertu jedním z nejpříhodnějších.

Festival nezapomíná ani na menší místa. Jedním z nich je kostel Nejsvětější trojice v Srní. 21.června, zde vystoupí  s Lubomírem Brabcem mezzosopranistka Martina Kociánová. Mnozí ji znají jako vynikající televizní moderátorku a redaktorku Českého rozhlasu 2. Její zpěv však bude pro mnohé milým překvapením. Její pěvecká kariéra je pozoruhodná! Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru. Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

V Domažlickém kraji se festival již tradičně vrací do v překrásného kostela zasvěceného sv Martinovi v Klenčí pod Čerchovem. 22.srpna zde vystoupí, dnes nejžádanější sólistka Národního divadla, Alžběta Poláčková, za doprovodu kytary Lubomíra Brabce a harfy Kateřiny Englichové.

Již tradičně organizátoři vybrali kouzelný kostelík v klatovském kraji. Je jím kostel Nanebevzetí Panny Marie v Nezamyslicích, který září do celého kraje v okolí Rabí. Letos zde 28.srpna s Lubomírem Brabcem vystoupí houslový virtuóz Pavel Šporcl.

Nově pořadatelé zařadili v sobotu 4.září kytarový recitál Lubomíra Brabce na půvabný lesní zámek Kozel nedaleko Plzně, kde Lubomír Brabec v minulosti natáčel všechny své desky.

V Radnicích u Rokycan v kostele sv. Václav se 11. září představí mladá pěvkyně Karolína Žmolíková.

Závěrečný koncert bude opět těsně před svátkem sv. Václava v sobotu 18.září v Kladrubském klášteře u Stříbra, který je též spjatý s historií Jana Nepomuckého. Vystoupí na něm slavný pěvec světového jména Stefan Margita a přednese za doprovodu kytary Lubomíra Brabce písně i operní arie.
 
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ