SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA | Otavská svatojánská společnost

SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA

Nabídka

Svatojánský festival

 

Půjčovna lodí

Svatojánský hudební festival 2019

Jaroslav Svěcený, Daniel Hůlka, Kateřina Englichová, Karolína Žmolíková, Eva Blažková a Vilém Veverka s Lubomírem Brabcem na Svatojánském hudebním festivalu 2019

Festival pod záštitou Jeho Eminence Dominika kardinála Duky

Tak jako každým rokem,
i letos se šumavským předhůřím rozezní tóny Svatojánského hudebního festivalu. Pořádá jej Otavská svatojánská společnost, která byla organizátorkou stavby skleněné socha sv. Jana Nepomuckého na Čepickém mostě přes řeku Otavu, která se stala cílem mnoha turistů v našem kraji. Iniciátorem postavení této sochy byl kytarista Lubomír Brabec. Kytarový mág je také hlavním protagonistou již pátého ročníku nejvýznamnějšího hudebního festivalu v jihozápadních Čechách Svatojánský hudební festival 2019. V jeho průběhu festival nabídne posluchačům opravdové koncertní lahůdky.

Zahajovací koncert
se uskutečnil 12. června v Praze, v překrásném kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského kláštera v místě pobytu, umučení a zjevení prvního svatojánského zázraku. Ve znamení královského almužníka byl jako každým rokem koncertem charitativním, Spolu s Lubomírem Brabcem vystoupil houslista Jaroslav svěcený. Zazpívbala též vynikající slepá sopraniostka Eva Blažková, která studuje zpěv na vysoké škole v Ostravě. Lubomír Brabec jí předal dar ve výši 10000,-Kč.

Dlouho dopředu
vyprodaný koncert Daniela Hůlky a Lubomíra Brabce v Písku bude mít reprízu při závěrečném koncertu v klášteře Kladruby u Stříbra v 21.záři jako závěrečný festivalový koncert. Po loňském divácky úspěšném koncertě Gabriely Beňačkové ve zcela zaplněném kostele v Sušici, jsme se rozhodli tentokrát pozvat do Sušice neméně lákavé jméno: houslistu Jaroslava Svěceného. Koncert se uskuteční 25.června v Sušici v kostele sv Václava.

V srpnu vystoupí Lubomír Brabec
v kytarových recitálech v Rokycanech Protivíně. Program recitálů je zaměřen na hudbu vzniklou v době beatifikace a kanonizace nebo na hudbu spjatou s kultem sv. Jana Nepomuckého.

Ani letos
nezapomene na menší místa. Organizátoři mají oblíbené i dva kouzelné kostelíky v klatovském kraji. Jedním z nich je kostel Nanebevzetí Panny Marie v Nezamyslicích a druhým kosdtel sv. Jakuba Většího v Kolinci . S Lubomírem Brabcem zde vystoupí , dnes ve světě nejžádanější ,harfová virtuózka Kateřina Englichová a sopranistka Karolína Žmolíková.

V polovině srpna v překrásném kostele zasvěceném sv. Martinovi v Klenčí pod Čerchovem se též představí hobojista sólista Berlínské filharmonie Vilém Veverka, s kterým v loňském roce natáčel Lubomír Brabec hudební klipy v kostele na Dobré vodě. A jehož vystoupení nadchlo posluchače předešlého ročníku.

Závěrečný koncert
bude opět těsně před svátkem sv. Václava, 22. září, v kladrubském klášteře u Stříbra, který je též spjatý s historií Jana Nepomuckého. A Jak jsme již oznámili pro velký zájem naněm znovu vystoupí na něm opět barytonista Daniel Hůlk a přednese za doprovodu kytary Lubomíra Brabce staré i moderní písně a arie.

Sušice: http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/19878-jaroslav-sveceny-a-lubomir-brabec
Nezamyslice:
www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/19879-katerina-englichova-karolina-zmolikova-lubomir-brabec
Kolinec
http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/19879-katerina-englichova-karolina-zmolikova-lubomir-brabeclinec
Kladruby
http://www.plzenskavstupenka.cz/cs/akce/19881-daniel-hulka-lubomir-brabec
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ