SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA | Otavská svatojánská společnost

SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA

Nabídka

Svatojánský festival 2023

Koncerty Svatojánského hudebního festivalu se stávají v našem kraji tradicí a významnou událostí.

Pořádá je Otavská svatojánská společnost, která se zasloužila o skleněnou sochu sv.Jana Nepomuckého na čepickém mostě přes řeku Otavu. 

Termíny koncertů právě dolaďujeme.

Na konec srpna a září připravujeme tradiční sérii koncertů na krásných místech v Pošumaví.

Půjčovna lodí

Slavní hudebníci na letošním Svatojánském hudebním festivalu 2023: s kytaristou Lubomírem Brabcem. vystoupí Daniel Hůlka, Jaroslav Svěcený, Andrea Kalivodová, Alžběta Poláčková a Kateřina Englichová!

Po letošních úspěšných a vyprodaných koncertech Svatojánského hudebního festivalu v Praze, v Sušici, v Kašperských Horách a v Pačejově, na kterých Lubomír Brabec oslavil svoje sedmdesátiny, se festival dostává do své finální fáze.

22.srpna v Srní a 5. září v Horažďovicích
vystoupí s Lubomírem Brabcem basbarytonista Daniel Hůlka.

26.srpna v Nezamyslicích a 27.srpna v Kolínci
se představí slavný houslový virtuóz Jaroslav Svěcený.

V Klenčí pod Čerchovem, 9.září
pak zazáří sólistka Národního divadla mezzosopranistka Andrea Kalivodová.

Závěrečný koncert se uskuteční v sobotu 16. září v 17.00 hodin v kostele kláštera Kladruby u Stříbra. Přijala na něj pozvání naše nejvyhledávanější operní pěvkyně, sólistka Národního divadla Alžběta Poláčková. Vystoupí nejen za doprovodu kytarového virtuosa Lubomíra Brabce, ale také světově uznávané harfenistky Kateřiny Englichové a dívčího sboru Cancioneta Praga pod vedením Lukáše Jindřicha. V jejich podání si posluchači vyslechnou skladby G.F.Haendela , Césara Franka, Giacoma Pucciniho, Antonína Dvořáka i španělskáho skladatele Enrique Granadose. Na koncertě též zazní slavná úprava Smetanovy Vltavy pro sólovou harfu.

Koncert můžete spojit s návštěvou kláštera, jehož kostel je architektonickým skvostem vytvořený slavným Janem Blažejem Santinim .

Svatojánský hudební festival se za své již osmileté trvání stává tradicí. V kostelech spojených se Svatojánským kultem jej pořádá Otavská svatojánská společnost, která se zasloužila o skleněnou sochu sv.Jana Nepomuckého na čepickém mostě přes řeku Otavu. Celý festival je v letošním roce pod záštitou ministra kultury Mgr.Martina Baxy.Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ