SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA | Otavská svatojánská společnost

SV. JAN NEPOMUCKÝ, MOST ČEPICE, OTAVA

Nabídka

Svatojánský festival

Nezamyslice 20.8.22

Klenčí - 28.8.22

Horažďovice - 6.9.22

Kladruby u Stříbra - 10.9.22

Půjčovna lodí

Svatojánský hudební festival 2022

Po beznadějně vyprodaných koncertech Pavla Šporcla v Písku a Daniela Hůlky v Sušici vstupuje festival do své druhé poloviny s neméně slavnými jmény: světově obdivovaná operní diva Gabriela Beňačková, jedna z nejpopulárnějších muzikálových zpěvaček Kateřina Brožová a mistr hoboje Vilém Veverka.

Festival je stále pod záštitou Jeho Eminence Dominika kardinála Duky,emeritního arcibiskupa pražského.

Svatojánský festival se stal pevnou součástí kultury v celých jihozápadních Čechách. Jeho iniciátorem a hlavní protagonistou se je kytarový virtuóz Lubomír Brabec. Stejně tak pod jeho patronací vznikla socha sv. Jana Nepomuckého na čepickém mostě přes řeku Otavu. Festival letos vstoupil již do šestého ročníku.

Jako každým rokem tak i letos festival zahájil koncertem v Praze, v místě pobytu, umučení a zjevení prvního svatojánského zázraku. Byl to benefiční koncert, ve znamení královského almužníka byl koncertem charitativním jehož výtěžek byl pro nevidomou zpěvačku. Uskutečníl se v překrásném kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského kláštera.

Po zcela vyprodaných koncertech
Pavla Šporcla v Písku a Daniela Hůlky v Sušici se v závěru léta a v závěru festivalu již tradičně přeneseme do kouzelného kostelíka v klatovském kraji. Je jím kostel Nanebevzetí Panny Marie v Nezamyslicích, který září do celého kraje v okolí Rabí. Letos zde 20.srpna s Lubomírem Brabcem vystoupí muzikálová hvězda úžasná Kateřina Brožová.

V Domažlickém kraji se festival se opět v duchu tradice vrací do v překrásného kostela zasvěceného sv Martinovi v Klenčí pod Čerchovem a 28.srpna zde zopakujeme koncert Kateřiny Brožové.

Jako novou destinaci organizátoři vybrali v město houslového pedagoga Otakara Ševčíka v Horaždovice V nádherném sále horažďovického zámku z de vystoupí 6.září renomovaný a slavný hobojista Vilém Veverka.

Závěrečný koncert bude opět těsně před svátkem sv. Václava v neděli 10.září v Kladrubském klášteře u Stříbra, který je též spjatý s historií Jana Nepomuckého. Vystoupí na něm pěvkyně světového jména Gabriela Beňačková a přednese za doprovodu kytary Lubomíra Brabce písně i operní arie.
 
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ