GABRIELA BEŇAČKOVÁ A LUBOMÍR BRABEC VYSTOUPÍ V PÍSKU A V SUŠICI NA SVATOJÁNSKÉM HUDEBNÍM FESTIVALU 2018 | Otavská svatojánská společnost

GABRIELA BEŇAČKOVÁ A LUBOMÍR BRABEC VYSTOUPÍ V PÍSKU A V SUŠICI NA SVATOJÁNSKÉM HUDEBNÍM FESTIVALU 2018

Nabídka

Aktuality

19. června od 20.00 hodin, Sušice - Kostel sv. Václava
20. června od 19.00, Písek, Děkanský kostel Narození Panny Marie
Koncert v Sušici se uskuteční 19.června ve 20.00 hod. v kostele sv.Václava a v Písku ve středu 20. června ve 19:00 hod. v Děkanském kostele.
9 koncertů festivalu navštívilo víc jak 2000 posluchačů | Svatojánský festival má za sebou devět úspěšných koncertů a zbývá jen závěrečný v klášteře Kladruby u Stříbra

Svatojánský festival

 

Půjčovna lodí

Gabriela Beňačková a Lubomír Brabec vystoupí v Písku a v Sušici na Svatojánském hudebním festivalu 2018

Hvězda Newyorské Metropolitní opery Gabriela Beňačková vystoupí v Písku a v Sušici na Svatojánském hudebním festivalu 2018.

Sopranistka Gabriela Beňačková je a zůstane navždy operní ikonou a velkým pěveckým vzorem pro současné i budoucí operní pěvkyně.

V červnu přivítáme v Sušici a v Písku naši nejvýznamnější pěvkyni, slavnou sopranistka Gabriela Beňačkovou, hvězdu Newyorské Metropolitní a Vídeňské Státní Opery. Plných 35 let zpívala na předních světových operních scénách včetně italské La Skaly, pařížské Opery Bastille, londýnské Covent Garden či španělského divadla Teatro Colón.

Na svém kontě má Gabriela Beňačková i mnoho prestižních ocenění , z nichž připomeňme Národní umělkyně(Česká republika 1985), Kammersängerin (Rakousko 1985, Německo 1987) Cenu Artura Toscaniniho, Zlatou medaili Giuseppe Verdiho, Grammy aword (New York 1995) či Zlatou medaili Janáčkovu medaili za účinkování v opeře Káťa Kabanová, 2008 Státní vyznamenání presidenta republiky.

V paměti ji jistě mají i sušičtí posluchači, když zde asi před deseti lety vystoupila se Sušickým dětským sborem.

Její vystoupení a její hlas je dodnes vždy mimořádným zážitkem a velkou uměleckou událostí.

Koncert v Sušici se uskuteční 19.června ve 20.00 hod. v kostele sv.Václavaa v Písku se uskuteční ve středu 20. června ve 19:00 hod. v Děkanském kostele spolu s kytaristou Lubomírem Brabcem, jako součást každoročně pořádaného Svatojánského hudebního festivalu pod patronací Jeho Eminence Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského.

Koncert je přispěním k výročí 100.let české státnosti a je pořádán s podporou města Písek. Její vystoupení v Písku a v Sušici je vyjímečnou a velkou událostí !!!!


Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ