SVATOJÁNSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL 2016 | Otavská svatojánská společnost

SVATOJÁNSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL 2016

Nabídka

Aktuality

19. června od 20.00 hodin, Sušice - Kostel sv. Václava
20. června od 19.00, Písek, Děkanský kostel Narození Panny Marie
Koncert v Sušici se uskuteční 19.června ve 20.00 hod. v kostele sv.Václava a v Písku ve středu 20. června ve 19:00 hod. v Děkanském kostele.
9 koncertů festivalu navštívilo víc jak 2000 posluchačů | Svatojánský festival má za sebou devět úspěšných koncertů a zbývá jen závěrečný v klášteře Kladruby u Stříbra

Svatojánský festival

 

Půjčovna lodí

Svatojánský hudební festival 2016

Skleněné socha sv. Jana Nepomuckého na Čepickém mostě přes řeku Otavu se stala cílem mnoha turistů v našem kraji. Inicíátorem postavení této sochy byl kytarista Lubomír Brabec. Kytarový mág je také hlavním protagonistou již druhého ročníku, v jihozápadních Čechách nejvýznamnějšího festivalu: Svatojánský hudební festival 2016. V jeho průběhu festival nabídne doopravdové koncertní lahůdky:

Zahajovací koncert proběhne 29. května v Nepomuku v kolébce sv. Jana. Slavný pěvec zlatý slavík Daniel Hůlka, známý především z muzikálů, zde přednese barytonové koncertní arie barokních skladatelů a písně Antonína Dvořáka za doprovodu kytary.

Koncert s houslistou Pavlem Šporclem se uskuteční 14. června v Písku v Děkanském kostele. Zazní na něm vrcholně virtuózní skladby Nicolla Paganiniho a jeho současníků pro housle a kytaru. Pavel Šporcl, náš nejvyhledávanější houslový virtuos, zde též přednese svoji skladbu Variace na Českou hymnu. Písecký děkanský kostel Narození Panny Marie se pyšní nádhernou kaplí sv.Jana Nepomuckého a tak je pro uspořádání Svatojánského koncertu jedním z nejvhodnějších míst, nehledě na velkolepou sochu sv. Jana na píseckém gotickém mostě.

18. června v Kašperských Horách, stojí svatý Ján na náměstí hned vedle kostela sv Markéty. Zde se představí, za doprovodu kytary Lubomíra Brabce, mezzosopranistka Martina Kociánová. Mnozí ji znají jako vynikající televizní moderátorku a redaktorku Českého rozhlasu 2. Její zpěv však bude pro mnohé milým překvapením. Její pěvecká kariéra je pozoruhodná! Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru. Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

V Praze, v místě pobytu, umučení a zjevení prvního svatojánského zázraku se uskuteční Benefiční koncert Svatojánského hudebního festivalu 2016.Ve znamení královského almužníka bude koncertem charitativním, ve prospěch studentů Konzervatoře Jana Deyla pro nevidomé. Na koncertě vystoupí naše jediné profesionální vokální okteto Gentlemen Singers. Jako speciální host vystoupí naše nejvýznamnější pěvkyně, proslulá sopranistka Gabriela Beňačková, hvězda newyorské Metropolitní a Vídeňské opery. Koncert se uskuteční 23.června v Praze v překrásném kostele sv. Markéty v areálu Břevnovského kláštera.

Ve spolupráci s festivalem „Procházky uměním“ se uskuteční koncert v Plasském klášteře. Spolu s Lubomírem Brabcem na něm vystoupí dámská ozdoba koncertních pódií Jitka Hosprová, první české sólistka na violu, která je světově uznávaná pro své umění.

Varhanní koncert se uskuteční v jižních Čechách v klášteře Zlatá Koruna 18. srpna. V klášterním chrámu na vynikajících barokních varhanách vystoupí nestor českých varhaníků prof. Jaroslav Tůma, geniální improvizátor a znalec barokní hudby a varhan. Spolu s ním, kromě Lubomíra Brabce, vystoupí také renomovaný houslista, profesor AMU a JAMU Bohuslav Matoušek.

Festival nezapomíná ani na menší místa a organizátoři vybrali pro kytarové recitály dva kouzelné kostelíky v klatovském kraji. Jedním z nich je kostel sv. Vintíře v Dobré Vodě, který proslul monumentálním skleněným oltářem a skleněnou výzdobou od Vladimíry Tesařové, autorkou čepického svatého Jana. Další je nádherný kostelík Neposkvrněného početí Panny Marie v Hojsovo Stráži, kde koncerty proběhnou v posledním týdnu v srpnu.

Závěr celého festivalu se uskuteční 21. září ve Strakonicích, v místě Svatojánského zázraku. V letošním roce zde Lubomír Brabec představí v kostele sv. Markéty svůj nově založený orchestr složený z nejpřednějších hudebníků, většinou laureátů mezinárodních soutěží Brabec Baroque Ensemble s programem „Páter Vivaldi“. Posluchači uslyší slavné kytarové koncerty a také proslulou Vivaldiho skladbu „Léto“ v podání vynikající houslistky Petry Brabcové - Vilánkové, která je nejen volyňskou rodačkou, ale také členkou a vedoucí houslové skupiny České filharmonie.

Nad celým festivalem přijal záštitu Jeho Eminence Dominik kardinál Duka a Ministr kultury ČR Mgr. Daniel Herman.

Vstupenky : http://www.ticketpro.cz

http://www.plzenskavstupenka.cz

a v obvyklých předprodejích

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ