NA ČEPICKÉM MOSTĚ SE JIŽ BUDE OSAZOVAT SOCHA VODÁCKÉHO PATRONA SV. JANA NEPOMUCKÉHO | Otavská svatojánská společnost

NA ČEPICKÉM MOSTĚ SE JIŽ BUDE OSAZOVAT SOCHA VODÁCKÉHO PATRONA SV. JANA NEPOMUCKÉHO

Nabídka

Aktuality

19. června od 20.00 hodin, Sušice - Kostel sv. Václava
20. června od 19.00, Písek, Děkanský kostel Narození Panny Marie
Koncert v Sušici se uskuteční 19.června ve 20.00 hod. v kostele sv.Václava a v Písku ve středu 20. června ve 19:00 hod. v Děkanském kostele.
9 koncertů festivalu navštívilo víc jak 2000 posluchačů | Svatojánský festival má za sebou devět úspěšných koncertů a zbývá jen závěrečný v klášteře Kladruby u Stříbra

Svatojánský festival

 

Půjčovna lodí

Na Čepickém mostě se již bude osazovat socha vodáckého patrona sv. Jana Nepomuckého

Po velmi úspěšném koncertu Gabriely Beňačkové, Lubomíra Brabce, Pavla Šporcla a Karla Vágnera na hradě Rábí, se též začali hlásit další a další zájemci o hvězdičky, jejímž zakoupením je možno přispět k realizaci sochy sv. Jana Nepomuckého na Čepickém mostě. Možnosti umístění hvězdičky jsou však již nyní téměř vyčerpány, neboť zbývá pouze pět volných míst.

Byl vypracován projekt na kamenné ostění, které bude držet kalené dvoucentimetrové sklo na němž bude socha z obou stran nalepena. Projekt byl podán k posouzení statikem a po jeho odsouhlasení se již zadal kamenný oblouk k výrobě do kamenolomu Slatina. Bude vytesáno ze slatinské žuly tak, aby materiál byl z co možná nejbližší místí lokality.

Do konce července by se na most mělo postavit lešení, pomocí jeřábu vztyčit kamennou klenbu a připevnit nosné sklo. Následně se přidělá socha.

Po jejím připevnění však vše bude brzy zakryto, aby mohly v klidu proběhnout dokončovací práce. Socha bude odhalena až zcela dodělána a v plné kráse. Bude nutné ještě vyrobit pozlacenou svatozář, palmovou ratolest, hvězdičky a realizovat osvětlení. Předpokládané slavnostní odkrytí sochy je proto plánováno až na příští rok, kdy svátek sv. Jana Nepomuckého se jeví jako příležitost nejvhodnější.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ